הקמת אתרים

כיצד לבנות אתר

ניסיון להשתלב בעולם העסקים באינטרנט דורש קודם כל את המוכנות לקידום העסק מעסק מקומי לעסק באינטרנט, כמו-כן מוכנות להשקיע סכום כספי בעד השרות וההחלטה על איזו חברה הינכם מעוניינים לעבוד עמה בעת בניית אתר אינטרנט, מה יהיו מטרותיו של האתר, לאיזה קהל יעד הינכם מכוונים להגיע, סוג האתר ועוד הרבה החלטות אשר צריכות להלקח בחשבון.

 
בניית אתר אינטרנט כרוכה בהמון עבודה ועל כן יש לדעת לאיזו חברה פונים, ניתן לבדוק את מקצועיות החברה מכמה היבטים, ראשית כל יש לערוך סקר שוק אודות החברות, אם הינכם מכירים מישהו אשר רכש שרותי בניית אתרים, התייעצו עמו ואל תהססו לשאול כל דבר.
אם לא, מנועי החיפוש מציעים כמות רבה של חברות מקצועיות אשר מספקות שרותי בניית אתרים בפארק המדע יחד עם שרותים נוספים אשר כל חברה מציעה.
פנייה לאחת החברות תאפשר לכם להתבונן על מראה אתר האינטרנט של החברה וכך לקבל רושם ראשוני אודות צורת העבודה ומקצועיותה של החברה. 
  • יש להתמקד בעיצוב האתר, עד כמה עיצוב זה מודרני, אסתטי ואטרקטיבי, ניווט נוח בין הדפים, והתמצאות,
  • בדיקת תיק העבודות של החברה, התייעצות עם הלקוחות של החברה לקבלת חוות דעת, תיק עבודות מגוון בעל קונספט שונה מראה על תיק עבודות איכותי ומקצועי וכך גם נראית החברה מבחוץ, וכן לקוחות מבינים פרטים כאלו.
  • בקשה מהחברה להציג בפניכם מערכת ניהול תוכן, מערכת עימה אתם תעבדו כל הזמן בכדי להוריד ולהוסיף תוכן וקבצים אל אתר האינטרנט שלכם, אז חובה שתתרגלו אליה והיא תהיה נוחה וידידותית לשימוש.
  • יש לבקש הצעת מחיר מהחברה על מנת לראות האם הינכם יכולים להרשות לעצמכם את התקציב המבוקש.
 
כאשר ומצאתם חברה אשר עונה על דרישותיכם, התקציב שלכם עומד בדרישת החברה, הינכם מוצאים חיבור והבנה ומרגישים כי ניתן לחתום על חוזה ולהתחיל לעבוד על הפרוייקט.
 
על מנת לבנות אתר אינטרנט מקצועי ברמתו, חשוב לעקוב אחר כך שלב בתהליך במקצועיות רבה.
 

שלבי העבודה בעת בניית האתר

  • אפיון האתר - אפיון אתר אינטרנט הינו כל המידע הנדרש לחברה על מנת לבנות אתר אינטרנט מקצועי לפי דרישות הלקוח, אפיון האתר כולל בין היתר: מטרות האתר, סוג אתר האיטנרט כלומר האם רצון הלקוח בבניית אתר קטלוגי או אתר מסחרי עם חנות מקוונת ועגלת קניות, אילו מודולים וטכנולוגיות הלקוח רוצה שיהיו באתר האינטרנט, ועוד.
  • עיצוב אתר – על מנת ואתר האינטרנט יהיה ייחודי ומקצועי, חשוב ביותר להתמקד בעיצוב, רק מעצב גראפי מקצועי עם ניסיון רב בתחום מסוגל להתאים עיצוב לפי סוג האתר ומטרותיו של האתר, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לבנות עיצובים מודרניים וייחודיים התאמה אישית.
  • הטמעת העיצוב בקוד – בניית קוד תקין תחת עמידה בתקנים המובילים של W3C
  • הזנת תכנים – הזנת התכנים במקומות הנחוצים, העלאת תמונות וסרטוני וידאו וקישורים.
  • ביצוע בדיקות QA – לפני העלאת אתר האינטרנט לאויר יש צורך לבצע בדיקות QA אשר מצביעות על איכות האתר, אם לא נמצאו באגים קיימים והאם הכל תקין מבחינת הקוד, התכנים והעיצוב ורק אז ניתן להעלות את האתר לאוויר.

 

 
מאמרים:
שרותי אירוח אתרים
קידום אתרים SEO
הקמת אתרי אינטרנט מקצועיים
שירותי מחשוב ענן לארגונים
שלטים ככלי שיווקי
כתיבת תכנים באתרי אינטרנט